Veest

1_pilt

Häädemeeste mineraalvesi
on traditsioonidega looduslik mineraalvesi, mille ajalugu ulatub
aastasse 1967. Just siis hakati siin esimest korda tootma vett, mis oli väga tuntud nii Eestis, kui Lätis. Kahjuks nõukogude aja lõpus jäi tegevus soiku ja mineraalvee villimine lõpetati aastakümneteks. Kuid aastal 2012 rajati Häädemeestele täiesti uus tehas, kus taastati sama hea mineraalvee tootmine, mis oli aastakümneid varem inimesi värskendanud ja tervitanud.

2Miks mineraalvesi on hea?
Häädemeeste mineraalvett, mida ammutatakse lausa 600 m sügavuselt, on tuntud oma kõrge mineralisatsiooni poolest – liitris vees leidub mineraale 5,2-5,5 grammi. Just mineraalid on need, mis annavad veele omapärase ja ainulaadse maitse ja raviomadused. Mineraalvee tervistav toime sõltub paljuski sellest, milliseid mineraale ja millistes vahekordades ta sisaldab. Loodusliku mineraalvee eelis tavalise mineraalvee ees on see, et tavalisse mineraalvette on mineraalid lisatud kunstlikult, mis teeb vee küll soolakaks, kuid sellest puuduvad paljud loodulikus mineraalvees leiduvad soolad. Häädemeeste looduslik mineraalvesi on tüübilt kloriidne kaltsiumi-naatriumiline, mis annab talle mitmeid kasulikke eeliseid teiste omasuguste seas.

3
Valikus on 6 erinevat mineraalvett
Häädemeeste tootevalikust leiab igaüks endale meelepärase. Valida saab nii soolase kui vähem soolase, mullidega ja mullideta mineraalvee vahel. Lisaks on veel tootesortimendis Häädemeeste allikavesi.

4

Tunnustus
Häädemeeste mineraalveele omistati Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoja poolt Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedimärk (pääsukesemärk).